Nowenna: Nowenna do Matki Bożej to modlitwy poświęcone Matce Bożej Nieustającej Pomocy, do której zwraca się człowiek z nadzieją, że otrzyma pomoc. Odprawiana w każdą środę przed Mszą Świetą o 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu: Zewnętrzny przejaw religijności, wyrażający się w formie modlitw, obrzędów, gestów, które oddają wewnętrzne nastawienia i przeżycia zależności od Boga i oddania się Mu jako wszechmocnemu Stwórcy. W każdy I czwartek miesiąca: po Mszy Św. o 15:00.

Więcej na temat adoracji w Zielonce i okolicy.

Różaniec: Modlitwa maryjna składająca się z czterech części: radosnej , bolesnej, chwalebnej, światła. W czasie różańca rozważamy życie Matki Bożej i Jej Syna Jezusa Chrystusa. W październiku codziennie 17:30

Droga krzyżowa: Nabożeństwo wielkopostne, składające się z 14 stacji. Przechodząc od stacji do stacji rozważa się ostatnie ziemskie godziny Chrystusa. Odprawiane przez cały okres Wielkiego Postu:

– dla dzieci piątek godz. 16:30

– dla dorosłych piątek godz.17.15 i 19.00

Gorzkie żale: Typowe polskie nabożeństwo, składające się z trzech części. Śpiewając rozważamy mękę i śmierć Zbawiciela. Odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17:30.

Nab. Majowe: Nabożeństwo poświęcone Matce Bożej. Składa się z  wystawienia Najświętszego Sakramentu, litanii do Matki Bożej, krótkiej homilii i błogosławieństwa. Odprawiane w maju codziennie o 17:30

Nab. Czerwcowe: Nabożeństwo poświęcone Sercu Pana Jezusa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i litanią. Odprawiane w czerwcu codziennie 17:30

Spowiedź: Sakrament pokuty: – Codziennie: podczas każdej Mszy Świetej – W każdy I piątek miesiąca od 16:00

Odwiedziny chorych: Księża idą do chorych, którzy nie są w stanie przybyć na Mszę św. Wizyty w każdy I piątek miesiąca od 9:00