NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
24 marca 2024

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i środę. Spowiadać będziemy do środy włącznie na każdej mszy św..
  3. Do środy o 6.15 w kościele będzie sprawowana jutrznia – poranna modlitwa Kościo-ła.
  4. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w kwietniu oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, we wtorek 26.03 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
  5. Odprawa liturgiczna dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów w środę o godzinie 19.00.
  6. Porządek Triduum Paschalnego:
    – Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.19.00.
    – Wielki Piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy przez cały dzień. O godz. 8.00 ciemna jutrznia, po niej koronka, którą rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Liturgia dla dzieci i ich opiekunów o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
    Wielki Czwartek i Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.30.
    – Wielka Sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 i ciemna jutrznia.
    * Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 co 20 min, w dolnym kościele.
    * O godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.
    * Ministranci będą mieli przygotowane buteleczki z wodą święconą. Ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.
    – Niedziela Zmartwychwstania:
    * Wigilia paschalna, która przynależy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego o godz.19.45. Na tę Mszę przychodzimy ze świecami.
    * Msze św. w dzień o godz.: 6.00 z procesją rezurekcyjną, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
  7. W poniedziałek wielkanocny msze o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.
  8. W Wielki Piątek post ścisły obowiązuje wszystkich od 18 do 65 roku życia, a osoby od 14 roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam, aby ten znak wyrzeczenia przedłużyć na Wielką Sobotę.
  9. Organizujemy 10-dniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Krościenka nad Dunajcem w terminie 18-27 sierpnia. Koszt wyjazdu to 1900 zł. Zapisy w zakrystii do 7 kwietnia.
  10. Od 01.04 można będzie zamawiać intencje mszy św. na sierpień.